Přesné polohovací systémy

a elektrické regulační pohony

Planetové převodovky a spojky

Vyznačují se vysokou účinností, minimální vůlí, tichým chodem a dosahují vysokých výstupních momentů. Vyrábí se v širokém rozsahu převodových poměrů v 1-, 2-, nebo 3-stupňovém provedení.

Výstupní hřídel je v ose motoru (přímé provedení) nebo kolmo (úhlové provedení). Konstrukční variantou jsou převodovky s plochou přírubou.

Tyto převodovky snesou poměrně velké radiální i axiální zatížení, mají stálou tukovou náplň, mohou pracovat v širokém rozsahu provozních teplot a mají dlouhou životnost.

Svými vlastnostmi jsou planetové převodovky vhodné pro regulační pohony s krokovými motory, AC-servomotory, příp. EC-motory.

 • Přímé převodovky

  Řada PLE a PLQE jsou ekonomicky výhodné převodovky, které svými parametry vyhoví pro většinu aplikací. Variantou k řadě PLE jsou převodovky PLPE, které umožní větší zatížení výstupní hřídele. Řada PLN jsou precizní převodovky konstruované pro větší výstupní momenty a zatížení hřídele, menší vůle a vyšší účinnost. 

  27. 6. 2018 | Článků: 4

 • Úhlové převodovky

  Převodovky WPL .. jsou úhlovou variantou přímých převodovek PL ... Řady WPLE, WPLQE a WPLPE jsou ekonomicky výhodné převodovky, které svými parametry vyhoví pro většinu aplikací. Řada WPLN jsou precizní převodovky konstruované pro větší výstupní momenty a zatížení hřídele, menší vůle a vyšší účinnost.

  31. 5. 2017 | Článků: 4

 • Přírubové převodovky

  Převodovky PLFE a PLFN jsou přírubovou variantou převodovek PLE a PLN. Řada PLFE jsou ekonomicky výhodné převodovky, které svými parametry vyhoví pro většinu aplikací. Řada PLFN jsou převodovky konstruované pro větší výstupní momenty a zatížení hřídele, menší vůle a vyšší účinnost.

  27. 6. 2018 | Článků: 2

 • Pružné spojky

  Pružné spojky slouží k propojení dvou hřídelí a vyrovnávání jejich menšího vyosení. 
  Svěrná spojení a vysoká torzní tuhost spojky nevytváří vůli. Hřídele nemusí mít stejný průměr.
  Spojky EVK se dodávají předvrtané na menší průměr a konečné otvory si provede uživatel sám.
  Spojky SD a SC se dodávají připravené pro zadané průměry hřídelí, případně i s drážkou pro pero.

  18. 6. 2020 | Článků: 2