Přesné polohovací systémy

a elektrické regulační pohony

Elektronika krokových motorů - SD2

Tato řada digitálních řídicích jednotek je určena pro dvoufázové krokové motory řady BRS2. Vyznačuje se malým kompaktním provedením a spolu s vhodným krokovým motorem vytváří výkonný a účinný pohonný systém. Řídicí jednotky plně využívají technologii mikrokrokování a nabízí volbu až 20 různých poměrů pro dělení kroku od 1 (plný krok) až do 256 (51.200 mikrokroků na otáčku).

Podle funkce a způsobu řízení jsou řídicí jednotky vyráběny ve třech různých provedeních :

  • SD2-15D jsou jednotky určené pro pulzní řídicí signály do max. frekvence 2 MHz. Jsou použitelné impulsní signály typu PULSE/DIR, A/B nebo CW/CCW. Impulsní vstupy řídicí jednotky jsou galvanicky oddělené. Nastavení parametrů pohonu jako: rozlišení, proud motoru, redukce proudu motoru, zpoždění redukce proudu, typ a filtrace vstupních impulsů a pod. se nastavují přes port SPI pomocí komunikačního adaptéru USB/SPI.
  • SD2-18P tyto jednotky jsou vybaveny komunikací přes rozhraní RS-485 a jsou plně programovatelné pomocí jednoduchého souboru instrukcí. Lze tak snadno naprogramovat funkce pohonu a provozovat jej  autonomně bez použití vnějšího PLC. K tomu je možno využít i programovatelné vstupy a výstupy.
  • SD2-18A  tyto jednotky jsou vybaveny komunikací přes rozhraní  CANopen (podle standardu DS301 a CiA402). Komunikační port má galvanické oddělení. Maximální rychlost přenosu je 1 MBaud.

Jednotky typu SD2-18P a SD2-18A disponují 4 (příp. 8) programovatelnými digitálními vstupy/výstupy 24V, pro které je možno použít i některou z předprogramovaných funkcí. Je zde také rychlý TTL vstup (Capture) pro zachytávání polohy nebo rychlý TTL výstup (Trip) pro generování události.

SD2 1xx U20C (max.proud 3A) :

 

SD2 1xx U50C (max.proud 5A) :


Dva impulsní programovatelné TTL vstupy nebo výstupy typu Pulse/Dir slouží pro synchronizaci druhého pohonu v režimu elektronické převodovky. Kromě toho mají tyto jednotky jeden analogový vstup s rozlišením 10 bitů, který může přijímat napěťové signály v rozsahu 0-5 V nebo 0-10 V nebo proudové signály v rozsahu 4-20 mA (příp. 0-20 mA).

Jmenovité napájecí napětí řídicích jednotek je 24-48 Vdc.