Přesné polohovací systémy

a elektrické regulační pohony

O nás

Berger Positec je česká firma, jejíž tým působí na českém trhu již od roku 1995. Oborem její činnosti jsou návrhy a dodávky elektrických pohonů, výkonové a řídicí elektroniky, robotických systémů a dalších komponent potřebných pro stavbu strojů a výrobních linek.

Na základě technologického zadání jsme schopni vytvořit a dodat kompletní pohonné a robotické sestavy s moderními řídicími systémy. Před vlastní dodávkou poskytujeme zákazníkům nezbytnou inženýrskou podporu. Provádíme výpočty, dimenzování, a optimalizace pohonů ve statickém a dynamickém režimu podle konstrukčních podkladů a uživatelského zadání. Poradíme s nejvhodnější konfigurací řídicího systému. Technickou pomoc poskytujeme našim zákazníkům i při uvedení zařízení do provozu a během jeho provozu.

Našimi zákazníky jsou výrobci různých strojů a strojních zařízení. Typickými oblastmi použití jsou obráběcí stroje, strojní sestavy pro automatické montážní a balící linky, svařovací roboty, polygrafické stroje, zkušební a testovací stroje, dopravní zařízení a různé jednoúčelové konstrukce.

Původně náš tým působil v rámci firmy Pan-electronics jako zastoupení německého výrobce elektrických pohonů firmy Berger Lahr. Po roce 2002, kdy se firma Berger Lahr stala součástí koncernu Schneider Electric pokračoval náš tým v zastoupení tohoto výrobního programu nyní již se značkou Schneider Electric. V roce 2011 jsme se oborově vyčlenili z původní firmy a založili vlastní společnost Berger Positec.

 

Sídlo v Brně

Sídlo společnosti Berger Positec v Brně na Palackého třídě 186