Regulační pohony a jejich komponenty

Polohovací systémy a robotika

 • Polohovací systémy

  Lineární a rotační polohovací osy a lineární stoly se využívají pro automatizaci výrobních strojů a linek. Vyznačují se velkou přesností polohování a značnou dynamikou pojezdu. Mohou být poháněny krokovým motorem nebo AC-servomotorem. Osy mají kuličkové nebo kladičkové vedení a vozíky jsou polohovány ozubeným řemenem nebo kuličkovým šroubem. Pro větší klopné momenty mohou mít paralelně pomocné vedení.

  Podle zatížení je možno zvolit různé délky vozíku, případně pro rozměrnější zátěže více pevně spojených vozíků. Pro vyšší krytí se používá magnetická planžeta. Možné je i antistatické nebo antikorozní provedení.

     Následující typové řady se už nevyrábí :

  • LM-P404, LM-P608, LM-P812
  • LM-A404, LM-A608, LM-A812

     (jejich dokumentace je v sekci "Ke stažení")

   

  19.6.2017 | Článků: 5

 • Manipulátory

  Kartézské robotické sestavy se dodávají již hotové v rozměrech zadaných zákazníkem. Jsou to sestavy dvou- a tří-osových lineárních polohovacích systémů, které je možno jako hotové přímo namontovat do strojního zařízení.

  Robotické sestavy se vyznačují velkou přesností polohování a značnou dynamikou pojezdu. Jsou to různá provedení lineárních manipulátorů, zakladačů a horizontálních nebo stěnových portálů.

  31.5.2017 | Článků: 2

 • Roboty

  DELTA roboty byly vyvinuty jako součást distribuovaného systému řízeni strojů PacDrive 3, který slouží pro automatizaci a robotizaci výrobních procesů podle konceptu Industry 4.0. Roboty se vyznačují vysokou přesností, rychlostí a dynamikou, mají tichý chod a snesou poměrně vekou užitnou zátěž. Jsou vhodné pro manipulace Pick&Place.

  Systém PacDrive 3 svou univerzálností umožňuje pružně se přizpůsobovat rychle se měnícím nárokům zákazníků a konstruktérů na funkce stroje, příp. celé výrobní linky. Jeho optimální použití je pro balící linky, manipulační a logistické systémy a automatické montážní linky, kde robot je jejich podstatnou součástí.

  2.10.2017 | Článků: 2